Warsztat Telemarketera – stanowisko pracy

Jeśli planujesz pracować zdalnie, przygotuj swoje stanowisko pracy.

Telemarketing lubi spokój. Najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie małego biura lub pokoju biurowego, gdzie spokojnie możesz prowadzić rozmowy telefoniczne. Jeśli się postarasz, z czasem dołączą do Ciebie znajomi i Twoje miejsce pracy przekształci się w prawdziwe call center. Na początek potrzebujesz jedynie: spokojne miejsce, komputer i dostęp do Internetu.

Pracę możesz wykonywać również z domu, jeśli nie masz możliwości wydzielenia w domu osobnego pokoju na Twoje call center, wykonuj swoją pracę w godzinach, kiedy nikogo nie ma w domu lub nikt Ci nie będzie przeszkadzać.

Do pracy możesz wykorzystać komputer przenośny, ale jeśli planujesz związać się z telemarketingiem na dłużej, to zdecydowanie przyda Ci się osobny monitor i klawiatura, które poprawią ergonomię pracy. Oprócz komputera, zalogowanego do systemu Call Center Online, Twoim podstawowym narzędziem pracy będą słuchawki. Najlepsze są lekkie, jednouszne słuchawki z mikrofonem np. Plantronics A310 lub Sennheiser PC2CHAT.

Ostatnim elementem stanowiska pracy jest wygodne krzesło ? najlepiej krzesło biurowe, na kółkach, z regulowaną wysokością i podłokietnikami.
Jeśli stanowisko jest już gotowe ? pora przygotować siebie…

Jak popracować nad sobą? O tym poczytasz już już za kilka dni

elemarketing praca