Sprzedaż przez telefon

Sprzedaż przez telefon – od czego zacząć organizację telesprzedaży, to standardowe pytanie przedsiębiorców.

Często spotykam się z przedsiębiorcami, którzy wpadli na pomysł, żeby rozwinąć sprzedaż swoich usług przy pomocy telemarketingu. Podstawowe pytanie jakie mi zadają: „Od czego zacząć organizację telefonicznej sprzedaży? Nie znam się na telemarketingu, sprawy telekomunikacyjne mnie przerażają, nie wiem jak wybrać i wyszkolić telemarketerów”.

Jestem zwolennikiem prostych rozwiązań, więc odpowiedź jest zwięzła i składa się z kilku kroków:

Baza danych

Jeśli masz bazę potencjalnych klientów, to już połowa sukcesu. Jeśli nie, należy ją pozyskać. Odradzam pomysł, aby posadzić telemarketerów przed internetem – niech sami szukają klientów. Koszt pracy telemarketera będzie wielokrotnie wyższy, niż pozyskana w ten sposób baza klientów. Bazę wbrew pozorom najtaniej jest po prostu kupić od brokera.

Telemarketerzy

Gwarantuję, że samemu nie będzie Ci się chciało dzwonić. Jeśli poważnie myślisz o telesprzedaży swoich usług i produktów, wyszukaj za pomocą giełdy pracy odpowiednich telemarketerów i zaproś do swojego call center lub napisz własne ogłoszenie i poczekaj na zgłoszenia kandydatów. Najlepiej wybrać oczywiście profesjonalnych telemarketerów posiadających doświadczenie i referencje.

Kampania telemarketingowa

Aby zbudować pierwszą kampanie telemarketingową, załadowujesz do systemu Call Center Online bazę danych i określasz scenariusz rozmowy. Jeśli nie masz koncepcji jak poprowadzić rozmowę, możesz zdać się na doświadczenie zatrudnionych telemarketerów. Po kilku dniach dzwonienia, na podstawie zgromadzonych doświadczeń będzie można określić jaki sposób prowadzenia rozmowy daje najlepsze wyniki.

Powodzenia !

sprzedaż przez telefon